Każda dama stara się wyglądać jak najprzyzwoiciej, jednak w pewnych sytuacjach popełniają one pomyłki pielęgnacyjne, jakie niestety nie wpływają dobrze na skórę. W następstwie tego trzeba mieć pojęcie, czego nie robić, żeby uniknąć kłopotów, które będą tego skutkiem. Podstawowym błędem pielęgnacyjnym jest na przykład zasypanie wieczorową porą z makijażem na twarzy.
mocne włosy
Skóra nie dość, że nie otrzymuje składników odżywczych to jeszcze stary makijaż zatyka pory, co może w doprowadzić do powstania krostek i zaskórniaków. Również wielkim błędem jest nie używanie toniku, lub używanie go zbyt sporadycznie. Zadaniem toniku jest przywrócenie godziwego pH dla skóry, innymi słowy kwaśnego. Nawet sama woda modernizuje pH na zasadowy.
Delia
Przed zakupem kosmetyku, trzeba dokładnie przeczytać skład tego kosmetyku, bowiem na co poniektóre składniki możemy być na przykład uczuleni i to może zaowocować zmianami alergicznymi, innymi słowy zamiast być poprawniej będzie gorzej. Równie istotnym jest przestrzeganie daty ważności i prawidłowe warunkowe przetrzymywanie i na przykład nie wszyscy kierują uwagę na temperaturę, w jakiej kosmetyki mają być przechowywane.
makijaż
Jednak także nie właściwe korzystanie skraca na przykład ważność, pomimo że wedle etykiety jest jeszcze należyty. Mimo to dotykanie kremu palcami w czasie nakładania skraca okres przydatności, albowiem drobnoustroje na skórze przyśpieszają starzenie się tego kremu. Żeby zadbać stosownie o cerę bez pomocy kosmetyczki, która jednakże kosztuje czas oraz pieniądze, trzeba się dowiedzieć, w jaki sposób w domu samemu zająć pielęgnacją skóry. Twarz trzeba myć żelem myjącym, oczywiście dobranym indywidualnie do typu cery.