Początki leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało końca. Ale nie musisz sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych metod leczenia, jakie wspomogą Tobie w zwalczeniu alkoholizmu, aby wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

uzależnienie od alkoholu leczenie

Rozmaite czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu powinno być doglądane przez zespół ekspertów medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju są liczne środowiska leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez ekspertów, którzy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą fetować Twoje sukcesy i współdziałać z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli połowa osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób jakie wracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego bądź ambulatoryjnego, trzeba uczestniczyć w lokalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na leczenie?
Przed zainicjowaniem kuracji jednostka musi w pierwszej kolejności rozpoznać własny stan i posiadać ochotę opuścić alkohol. W pewnych sytuacjach jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny bądź przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o zbytnie picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja wspomaga też nawiązać debatę na temat przystępnych opcji kuracji oraz pomocy.

Nie ma godziwego lub ewentualnie złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednakże nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać wiele akcesoryjnych kłopotów, takich jak zawiłości zdrowotne, tarapaty finansowe, problemy z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.